Co najlepiej jest kupić dziecku na prezent?

on a sunny beach with yellow sand, mom walks in a yellow dress and her little pretty girl

Prezenty – każdy z nas kocha je otrzymywać! Nie inaczej jest z dziećmi. Rowery, lalki, samochody i inne zabawki stały się wręcz nieodłącznym elementem ich życia. Prezenty dla dzieci są obowiązkowe na różne okazje i święta (http://www.taniaksiazka.pl/t/dzien-dziecka). Co kupujemy? Zazwyczaj są to przytoczone wcześniej zabawki, jednak coraz częściej stawiamy także na nowoczesność. Telefony, tablety, laptopy – już od najmłodszych lat! Niestety, prowadzi to często to wielu negatywnych konsekwencji. Zbyt długie spędzanie czasu przed ekranem może skutkować, już w młodym wieku, poważną wadą wzroku. Warto także zaznaczyć, że dzieci łatwo uzależniają się od technologii, co może być bardzo problematyczne podczas ich wychowywania. Czy da się temu jakoś zaradzić, a zarazem sprawić swojej pocieszę radość? Odpowiedzią na negatywne skutki nowoczesnej technologii mogą być uwielbiane przez wielu książki! Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy niżej.

Papierowa książka nadal w modzie?

Książki, odkąd stały się szerzej dostępne, były i wciąż są uwielbiane przez miliony ludzi. Dziesiątki gatunków, w których można wybierać, dają możliwość niemal nieograniczonego wyboru. Czytanie książek przy dobrym oświetleniu kompletnie nie niszczy wzroku. Co więcej, rozwija ona wiele zdolności takich jak szybkie czytanie, zapamiętywanie dużej ilości informacji oraz kreatywne myślenie. Książka jest tanią alternatywą dla coraz to droższej technologii czy też nawet zwykłych zabawek. Jej koszt zaczyna się od kilku złoty, co uchroni nasz portfel od nadmiernych wydatków. Warto jest zadbać o to, by dziecko zaczęło swoją przygodę z literaturą jak najwcześniej. Jakie książki będą dobre na rozpoczęcie tej wyprawy? Poniżej znajduje się lista kilku lektur, która z pewnością zaciekawią każdego szkraba.

Antoine de Saint-Exupéry “Mały Książę”

Wzruszająca powiastka filozoficzna dla dzieci opowiadająca o przygodach tytułowego bohatera, który poszukuje nowego przyjaciela. Książka idealna dla nieco starszych dzieci, które dzięki niej przekonają się, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz miłość.

Alan Alexander Milne “Kubuś Puchatek”

Powieść dla dzieci przedstawiająca przygody Kubusia Puchatka. Kultowa już książka stała się obligatoryjną dla każdego młodego czytelnika. Jeśli twoje dziecko kocha zwierzęta, lektura ta nada się idealnie na prezent.

Janusz Korczak “Król Maciuś Pierwszy”

Książka ta opowiada o Maciusiu, który po śmierci ojca zostaje królem. Z początku, jest on tylko niesfornym dzieckiem, przez co ludzie postrzegają go jako rozpieszczonego malucha. Swoim postępowaniem stara się udowodnić, że jest całkowicie inaczej.

Ludzie zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com